WordPress Newspaper Tema İncelemesi 15

Bu Yazı WP Yardım tarafından 18 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı. En son 19 Kasım 2017 tarihinde güncellendi.

WordPress Newspaper Tema İncelemesi

WordPress Newspaper teması hali hazırda benimde kullandığım seo açısından mükemmel temalardan biridir. Dijital satış platformu themeforest de şimdiye kadar 50.835 satış rakamına ulaşmış. Bu büyük bir başarıdır! Magazin ve Blog içerikli bir site düşünüyorsanız 40 adet magazin demo tipi, 12 adette blog demo tipine sahip.

Yabancı kaynaklarda WordPress Newspaper teması için “seo ready” yani, seo (arama motoru optimizasyonu) açısından kusursuz bir tema deniyor.

Google’da yükselmek ve farklı görünmek için faydalı olan yapılandırılmış verileri eşsiz bir şekilde kullanabileceğiniz WordPress Newspaper teması hız olarak da büyük bir başarıya imza atmış görünüyor.

Şu anda en güncel sürümü 8.2 olan WordPress Newspaper teması Google Pagespeed sonuçlarına göre hata oranını oldukça düşürmüş.

Bu resimde mobil platform dahil olmak üzere siteye giren birinin ne kadar kaynak ve siteye kaç saniyede girdiği yazıyor.

WordPress Newspaper Demo Tipleri

WordPress Newspaper teması 40+12 (sürekli artan) demo tiplerine sahip. İster kadın sitesi, ister kişisel bir site olsun, Newspaper ile bunu hiç uğraşmadan yapmak mümkün.

Demo tiplerini incelerseniz birbirinden farklı ve kategorize edilmiş demolar var. Benim ilk gözüme çarpan Blog demo tipleri oldu. Gerçekten çok iyi düşünülerek yapılmışlar. Eğer blog yazarak para kazanmak istiyorsanız Newspaper teması iyi bir başlangıç olabilir.

Ayrıca WPML (çoklu dil seçeneği) eklentisi ve buddypress ile tam uyumludur.

WordPress Newspaper Mobil Tema İncelemesi

WordPress Newspaper temasının bir de mobil sürümü var. Özellikle reklam yerleşimi konusunda çok detaylı bir reklam bölümü olduğunu söyleyebilirim. Sınırsız renk seçenekleri normal temada olduğu gibi mobil temada da var. Her açıdan kusursuz bir tema arıyorsanız WordPress Newspaper teması tam size göre!

WordPress Newspaper Teması Satın Al

WordPress Newspaper temasını satın almayı düşünüyorsanız aşağıya demo tiplerini görebileceğiniz ve satın alabileceğiniz linkler ekledim. Eğer demo tiplerini benim kurmamı, kusursuz olarak teslim etmemi veya daha farklı temalar ile benimle birlikte çalışmayı düşünüyorsanız iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Demo Satın Al

Konuyla ilgili içerikler:

WpYardım Hakkında

WordPress Yardım

Başta WordPress olmak üzere seo, hosting gibi alanlarda tecrübelerimi ve tavsiyelerimi sizler için hazırladım. Ayrıca iletişim formundan sorduklarınızı da makale olarak cevaplıyorum. Beni takip etmeye devam edin :)

15 Kişi Yorum Yazdı

 • Üç tane sitemde kullanıyorum. Bu tema benim için dünyanın en iyi teması. Beni en çok etkileyen reklam alanları 🙂 Masaüstünde istediğim boyutta reklam ayarlayabiliyorum ve bu reklamları istediğim paragrafta çıkmasını sağlayabiliyoruz. Son olarak yapılandırılmış verilerinde sıfır hata. Paylaştığınız için teşekkürler.

 • Tema ile gelen ama sayfada temaya ait sosyal medya hesaplarını nasıl nerden kaldiracam bulamadim yardım lütfen.

  • İstediğin kısmı resimlendirebilirsen yardımcı olabilirim. Yorumda resim olarak belirtmen yeterli.

  • Wp-admin panelinde izlemen gereken adımlar: Ayarlar > Okuma > Anasayfa Bu kısımda yazan sayfa, senin anasayfan oluyor. Sayfalar bölümüne girip o sayfayı düzenleyerek sosyal medya hesaplarını değiştirebilirsin. İkinci soruna gelirsek, temanın kendi panelinden Theme Color bölümünden istediğin her şeyin rengini değiştirebilirsin.

 • Çok teşekkür ederim yalnız web sitemde anasayfada ve ketegotilerde yazılarımın resimleri gözükmemeye başladı ne yapabilirim?

 • Merhabalar, yazınızı bir solukta okudum. Çok bilgilendirici bir yazı yazmışsınız. İki sorum olacaktı.
  Newspaper son sürümü kullanıyorum. Bu lisans temasını aynı anda farklı wordpress sitemde kullanabilir miyim? Sorun olur mu? Tema firması iki site aynı temayı kullanınca lisansı iptal eder mi? Tema kullanımı kısıtlar mı?

  Most popular, Recipes, Latest article olan kısımları nasıl Türkçe yapabilirim? Watch now kısımda video olan kısmı nasıl kaldırabilirim?

  • Merhaba, tema lisansı tek bir siteye ait oluyor. Eğer sınırsız lisans satın almamışsanız. Onunda fiyato 3-4 bin dolar civarında. Buna rağmen temayı diğer siteye kurmak isterseniz, tema desteği alamazsınız ve wp-admin panelinde uyarı çıkar.

 • Newspaper temada reklam alanları arasında yazı içi reklam var. Bu reklam bölümüne sadece 1 paragraf eklenebiliyor. Örneğin 2. paragraftan sonra reklam göster şeklinde. Biz bunu nasıl hem 2. hem 4. paragraf sonrası reklam göster şeklinde ayarlarız. Ayrıca temada yorum üstü reklam alanı göremedim. Var mı? böyle bir reklam alanı.

 • Merhabalar biz sitemize newspaper yerine ücretsiz olarak indirdik kurduk bir sorun çıkar mı?

 • Merhaba; bende bu temayı almayı düşünüyorum fakat tek domain e lisanslanır diye cevap verdiğinizi okudum ve destek alınamayacağını yazmışsınız. Ben destek almak istemiyorum ve diğer sitelerimde de kullanmak istiyorum farklı versiyonlarını.. Peki destek almak istemediğim durumda da sorun yaratır mı? WP panelinde ki uyarı çok ciddiye alınmalı mı?

  • Merhaba, sadece uyarı şeklinde olur. Ama etik açıdan ciddiye alınmalı, bunun dışında bir sorun olmayacaktır.

Bu Yazıya Yorum Yap