WordPress Admin Şifremi Unuttum Sorunu Çözümü 20

Bu Yazı WP Yardım tarafından 14 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı. En son 15 Kasım 2017 tarihinde güncellendi.

WordPress admin şifresini unuttuysanız telaşa kapılmanıza gerek yok. Öncelikle https://wpyardim.net/wp-login.php?action=lostpassword kısmına girip (wpyardim.net yazan yeri kendi sitenizin adresiyle değiştirin) admin olurken belirtmiş olduğunuz e-posta adresini veya admin k.adı adınızı yazıp Yeni Parola Alın butonuna tıklayın.

WordPress Admin Şifremi Unuttum

wordpress admin şifresini unuttum

wordpress admin şifrenizi sıfırlamak için e-posta adresine sıfırlama linki gönderilecektir. E-posta adresinizi kontrol edip gelen maili tıklayın. Daha sonra size tekrar bir mail gelecek ve şifre sıfırlama işlemi için yönlendirileceksiniz.

Sunucunun yoğun olduğu zamanlarda veya mail sunucusunun çalışmadığı durumlarda yukarıdaki yöntem işe yaramayabilir. Bu gibi durumlarda Phpmyadmini kullanarak wordpress admin şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Phpmyadmin den WordPress Admin Şifresini Değiştirme

* Öncelikle kullandığınız sunucunun (cpanel, plesk, directadmin hangisini kullanıyorsanız) paneline girip phpmyadmin bölümüne gelin.

* Buradan wp-users isimli tablo tıklayıp şu ekranın gelmesini sağlayın.

wordpress phpmyadmin admin şifresini unuttum

Seçmiş olduğumuz kullanıcı adını düzenle diyerek;

wordpress phpmyadmin admin şifresini sıfırlama

user_pass satırındaki işlevi MD5 yapıp yanındaki satırı silip yeni bir şifre yazın. Git butonuna tıkladıktan sonra şifreniz yazmış olduğunuz şifre olacaktır. İşlem bu kadar! Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Konuyla ilgili içerikler:

WpYardım Hakkında

WordPress Yardım

Başta WordPress olmak üzere seo, hosting gibi alanlarda tecrübelerimi ve tavsiyelerimi sizler için hazırladım. Ayrıca iletişim formundan sorduklarınızı da makale olarak cevaplıyorum. Beni takip etmeye devam edin :)

20 Kişi Yorum Yazdı

Bu Yazıya Yorum Yap